informacje

Wyjątkowe miejsce spotkań

Wśród planów Arkadii na najbliższe miesiące jest m.in. potężna jej rozbudowa. Projekt oparty jest na koncepcji „Destinations”, czyli wyjątkowych miejsc spotkań.

Miło spędzić czas

– Klienci coraz częściej odwiedzają centra handlowe, by spotkać się ze znajomymi, zjeść, pójść do kina – miło spędzić czas, a nie robić zakupy w pośpiechu – mówi Jakub Skwarło, Director of Operations na Europę Centralną. – Unibail-Rodamco tworzy takie udogodnienia dla swoich gości, które uczynią wizyty w obiektach przyjemniejszymi, lub nawet staną się celami samymi w sobie. Przykładami nowatorskich rozwiązań mogę być opracowane przez grupę koncepcje takie jak: The Designer Gallery, Dining Plaza, Fresh!, The Family Experience, Click&Services czy Shopping Breaks – dodaje Jakub Skwarło.

Arkadia się powiększy

Największe zmiany w ciągu najbliższego roku czekają warszawską Arkadię – wartość inwestycji to ok. 60 mln złotych. Przebudowa zacznie się w czerwcu 2016 roku, a jej zakończenie zaplanowano na czerwiec 2017. W wyniku prac obiekt zyska 2 tys. mkw., a rozbudowa obejmie łącznie aż 9 tys. mkw. Nastąpi m.in. wysunięcie głównej fasady do przodu, w stronę Ronda Radosława, usprawnienie pionowych ciągów komunikacyjnych (wind i schodów), a przede wszystkim – pojawi się nowa przestrzeń dla sklepów i restauracji.

Dining Plaza

W 2014 roku strefa food court w Arkadii została wyremontowana i odnowiona, by zapewnić jeszcze większą wygodę klientów. Teraz w centrum powstanie dodatkowa przestrzeń gastronomiczna z indywidualnymi lokalami restauracyjnymi, tzw. Dining Plaza. – Dining Plaza to niezwykła aranżacyjnie, różnorodna i bogata pod względem oferty przestrzeń restauracyjna, wydzielona od reszty centrum handlowego – wyjaśnia Jakub Skwarło. – Strefy Dining Plaza są zaprojektowane w taki sposób, by klienci znaleźli w nich zarówno miejsca, gdzie można zjeść posiłek z rodziną, jak i takie, które będą idealne na spotkanie biznesowe czy towarzyskie. W architekturze stawiamy na przestronność, dużą ilość zieleni i elegancję, projektujemy w tych miejscach także przestrzenie dla dzieci oraz miejsca do przeprowadzania kulinarnych eventów, pokazów itp. – dodaje. Dzięki tej zmianie pełna oferta restauracji zostanie zlokalizowana na I piętrze centrum, wydzielona i odizolowana aranżacyjnie od reszty obiektu. Na parterze pozostaną jedynie lokale Bierhalle i Street, zlokalizowane w drugim skrzydle budynku. W nowej strefie pojawi się osiem restauracji, z czego największa będzie liczyła do 1 200 mkw. – zostanie wyposażona w szklaną fasadę, taras oraz przeszklenia od góry do dołu. Ponadto przebudowane zostaną wejścia z parkingu oraz świetlik (nad Dining Plaza powstaną dodatkowo dwa nowe świetliki), przy nowej strefie restauracyjnej pojawi się piąty kompleks toalet, a w pobliżu salonu C&A – nowe wejście do fitness clubu Calypso.

Teren zewnętrzny

Na terenie zewnętrznym powstaną m.in. bezpłatny, oryginalny plac zabaw dla dzieci, wymieniona zostanie fontanna na dziedzińcu, a liczba miejsc rowerowych będzie maksymalnie powiększona. Cyklistów ucieszy też zapewne fakt, że miejsca parkingowe dla jednośladów będą zadaszone i wyposażone w monitoring. Dodatkowo przed Arkadią powstaną liczne strefy zieleni, z miejscami wypoczynku, a dostęp do centrum z przystanków czy postojów taksówek znacząco się ułatwi.

Flagowy H&M i zmiany w infrastrukturze

Aż o 1 200 mkw. powiększy się w wyniku rozbudowy salon H&M, który stanie się flagowym sklepem marki – będzie liczył łącznie 3 900 mkw. na trzech poziomach – i na pierwszym piętrze zyska 7-metrową fasadę. Dla wygody klientów lokal podczas przebudowy będzie czynny cały czas, a remont będzie odbywał się etapami.

Bogata oferta

Arkadii Arkadia od samego początku istnienia dba o bogatą, różnorodną i unikalną ofertę – stąd ogromny wybór marek zarówno polskich, jak i zagranicznych. Również wiele nowych marek, bardzo często ich flagowe salony, pojawiło się w obiekcie. Duża liczba lokali i stref przeszła remonty i renowacje. W ostatnim czasie pojawiły się w Arkadii flagowe salony marek takich jak: Zara, Massimo Dutti, ISpot czy Converse. 

Prace związane z rozbudową i rearanżacją centrum będą prowadzone tak, aby zgodnie z polityką czterech gwiazdek nie zakłócały normalnego jego funkcjonowania i w jak najmniejszym stopniu wpływały na komfort odwiedzających go klientów.

Nowy koncept restauracyjny – rozbudowa Arkadii zgodnie z planem

Warszawska Arkadia jeszcze w tym roku zyska zupełnie nowe, atrakcyjne miejsce spotkań. To koncept oparty na idei Destinations grupy Unibail-Rodamco – klienci otrzymają do dyspozycji wyodrębnioną od reszty centrum, ciekawie zaaranżowaną przestrzeń w postaci strefy restauracyjnej i będą mogli wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach, zaplanowanych w jej obrębie.

Rozbudowa Arkadii zakończy się zgodnie z planem – w drugim kwartale bieżącego roku. W wyniku prac obiekt zyska 2 tys. mkw., a rozbudowa obejmie łącznie aż 9 tys. mkw. Wartość całej inwestycji to około 60 mln złotych. W nowej strefie gastronomicznej znajdzie się osiem oddzielnych lokali restauracyjnych o indywidualnym wystroju i różnorodnej ofercie oraz cztery tzw. wyspy restauracyjne. Obecna, prawie trzy lata temu przeobrażona i powiększona strefa food courtu, pozostanie praktycznie w niezmienionej postaci tam, gdzie jest.

Pysznie i elegancko

Największą zmianą widoczną po rozbudowie będzie stworzenie nowej strefy gastronomicznej centrum, która obejmie całe lewe skrzydło Arkadii, a będzie ona usytuowana na pierwszym piętrze obiektu. Powstająca właśnie przestrzeń restauracyjna została pomyślana tak, by zachęcić gości nie tylko do zjedzenia posiłku, ale też do spotkań z rodziną, ze znajomymi, lub do zorganizowania biznesowego lunchu Przestrzeń restauracyjna Dining Plaza będzie miała wyjątkową aranżację: spójny wizualnie projekt przewiduje użycie naturalnych materiałów – dużo drewna i zieleni ucieszy tych, którzy będą potrzebowali chwili wytchnienia. Nowe lokale będą oferować szeroki wachlarz smaków z różnych części świata.
Największą powierzchnię (1118 mkw.) zajmie dwupoziomowy lokal z komfortowym tarasem – Azia by Hana Sushi, w którym będzie można spróbować dań z różnych części Azji – kuchni tajskiej, chińskiej, wietnamskiej, japońskiej – od pierożków Dim Sum aż po sushi.

Cała dwupoziomowa elewacja strefy Dining Plaza będzie przeszklona, a z tarasu będzie można obserwować zielony i tętniący życiem skwer przed Arkadią. Wśród nowych najemców znajdą się ponadto m.in.: restauracja Zielona z kuchnią wegetariańską i wegańską, Starbucks, w którym bariści będą regularnie prezentowali alternatywne metody zaparzania kawy, czy Lalka – lokal proponujący naleśniki w najróżniejszych odsłonach. Oprócz tego strefę zasili libańska Fenicja, Pizza Hut w najnowszym (nieobecnym dotąd w Polsce) koncepcie, na wyspie znajdzie się Cafe Vincent, natomiast pozostałe rozmowy z potencjalnymi najemcami jeszcze się toczą.

– Cieszymy się, że nasz nowy koncept gastronomiczny budzi takie zainteresowanie wśród najemców. Staramy się dobierać ofertę w taki sposób, aby była jak najbardziej różnorodna smakowo i spełniająca oczekiwania zarówno obecnych, jak i przyszłych gości Arkadii – mówi Dorothy Sydor, Director of Leasing.

Projekt zakłada również stworzenie wyjątkowej strefy rodzinno-eventowej, łączącej Dining Plaza, obecny food court oraz część rozrywkową Arkadii, na którą składa się wielosalowe kino Cinema City oraz ponad tysiącmetrowa sala zabaw dla dzieci Fikołki. W strefie będą się odbywać cykliczne warsztaty kulinarne z nowym Ambasadorem Dining Plaza, a także liczne wydarzenia dla dzieci i całych rodzin. Powstanie miejsce o niepowtarzalnym klimacie, z ciekawymi aktywnościami osadzonymi w bogatym świecie kulinariów.

Kolejne udogodnienia

Przy nowej strefie restauracyjnej pojawi się piąty kompleks toalet, a nad całą strefą zostaną zbudowane trzy nowe świetliki. Warto zaznaczyć, że w trosce o komfort klientów największe restauracje będą miały dodatkowo własne toalety. Przebudowane zostaną wejścia z parkingu, w pobliżu salonu C&A znajdzie się nowe wejście do fitness clubu Calypso. Po wejściu do Arkadii będzie można dostać się schodami ruchomymi lub windami bezpośrednio do całej strefy gastronomiczno-rozrywkowej.

– Dzięki następującym obecnie zmianom Arkadia stanie się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i dostępnym dla osób, które przychodzą do centrum handlowego nie tylko w celach zakupowych. Klienci będą mogli tu miło spędzić czas, spotkać się z bliskimi i odpocząć – mówi Jakub Skwarło, Director of Operations. – Dining Plaza w Arkadii nie będzie jedynym tego typu konceptem w centrach zarządzanych przez Unibail-Rodamco w Polsce, podobnej miary projekt przygotowywany jest dla Wroclavii, którą będziemy otwierać w stolicy Dolnego Śląska już jesienią tego roku – dodaje Skwarło.

Jeszcze atrakcyjniejsza oferta

Ogromne zmiany zachodzą w salonie H&M, który już w wyniku rozbudowy zyskał trzeci poziom. Lokal powiększył się o 1 200 mkw. i tym samym stał się flagowym sklepem marki. Na pierwszym piętrze salonu powstała 7-metrowa witryna, nad którą w części wspólnej centrum pojawił się duży, spektakularny świetlik. Dla wygody klientów lokal podczas przebudowy był czynny przez cały czas, a remont odbywał się etapami.

Trwająca rozbudowa Arkadii zakłada też zmiany w ogólnej ofercie centrum. Wiele lokali i stref już przeszło remonty i renowacje. Empik zmienia lokalizację – zostanie przeniesiony w miejsce Smyka, a Smyk będzie z nim sąsiadował, zyskując przestrzeń dzięki wysuniętej fasadzie. W Arkadii pojawiły się nowe marki, które wpisują się w ogólną koncepcję komercjalizacyjną, stawiającą na różnorodność i unikalność oferty. Można tu wymienić salony takich marek jak: iSpot, Westwing Home & Living, Tezenis, Steve Madden. W najbliższych miesiącach planowane są kolejne otwarcia, również firm do tej pory nieobecnych na polskim rynku.

Zachęcające otoczenie

Teren zewnętrzny Arkadii stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla zwolenników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Powstanie bezpłatny plac zabaw, zwiększy się liczba ławek, fontanna na dziecińcu zostanie wymieniona na znacznie nowocześniejszą. Rozbudowa przewiduje też atrakcyjne zmiany dla cyklistów: liczba miejsc rowerowych zostanie maksymalnie zwiększona, będą one monitorowane i w części zadaszone. Przed Arkadią powstaną liczne strefy zieleni, z miejscami wypoczynku, a dostęp do centrum z przystanków czy postojów taksówek będzie znacząco ułatwiony.

Do góry